BALUSTRADA SZKLANA W PROFILU

Alternatywnym sposobem montażu szkła na rotulach, jest profil aluminiowy. Szkło całą swoją dolną krawędzią, wsunięte jest w profil o wysokości 120mm. Możliwe sposoby montażu przedstawia rysunek:

Profile montażowe-min

BALUSTRADY WEWNĘTRZNE W PROFILU

BALUSTRADY ZEWNĘTRZNE W PROFILU

Często sięgamy po rozwiązania nietypowe, a takim jest wykonanie balustrady w profilu na schodach lub przejście balustrady ze stropu na schody. W tym przypadku nie ma gotowego systemowego rozwiązania, wówczas profil tworzony jest na potrzeby zamówienia. Poniżej realizacja przestawiająca opisywaną sytuację:

D

SZKŁO

Balustrady wykonujemy ze szkła bezpiecznego, które możemy podzielić na dwa rodzaje: ESG – szkło hartowanego oraz VSG ESG – szkło hartowane i laminowane.

Wyżej wymienione rozwiązania to bezpieczeństwo i na tym zależy nam najbardziej.

Z punktu widzenia projektanta / architekta / klienta, ważniejsza pozostaje kolorystyka stosowanego rozwiązania, nie można tu dostać zawrotu głowy, ponieważ szkła przezroczyste podzielimy tylko na dwa rodzaj FLOAT i OPTIWHITE.

– FLOAT – SZKŁO  O DELIKATNIE ZIELONYM KOLORZE

– OPTIWHITE – SZKŁO ODBARWIONE – mniejsza zawartość żelaza wpływa na jego bardziej przezroczystą barwę.

Oprócz tych dwóch rodzajów szkła dysponujemy jeszcze szkłem ANTISOL barwionym w masie. Jest to również szkło przezroczyste w odcieniu brązu, grafitu lub butelkowej zieleni.

Rozpocznij Projekt z Nami